Komórki macierzyste-sposób na drugą młodość

Moda na naturalność nie przemija. Wszystko co jest w 100% zgodne z naturą jest na topie. Powstaje również coraz więcej kosmetyków, których skład opiera się na naturalnych ekstraktach i wyciągach z roślin. Doskonale rozumie to medycyna estetyczna. Wychodząc na przeciw oczekiwaniom klientów stworzono zabieg, który jest w pełni zgodny z naszym organizmem i wykorzystuje w pełni naturalne składniki bez dodatków żadnych sztucznych substancji. To zapewne dlatego terapia komórkami macierzystymi, potocznie zwana wampirzym liftingiem, zyskuje coraz więcej zwolenników.

Jak wygląda zabieg?

Terapie osoczem bogatopłytkowym wykorzystuje się nie tylko w medycynie estetycznej. O jej zbawiennym działaniu przekonali się także ortopedzi, kardiolodzy, okuliści oraz stomatolodzy. Metoda ta jest popularna wśród gwiazd filmowych i telewizyjnych, ze względu na bardzo małą inwazyjność. Na samym początku od pacjenta pobierane jest od 10 do 60ml krwi do specjalnych próbówek. Wszystko to odbywa się w specjalnie przygotowanym, sterylnym gabinecie. Następnie krew zostaje poddana wirowaniu w celu uzyskania koncentratu bogatopłytkowego. W tym etapie oddziela się erytrocyty i leukocyty od osocza zawierającego płytki krwi. Uzyskane w ten sposób osocze bogatopłytkowe aktywizuje się, a następnie za pomocą strzykawki wstrzykuje się pacjentowi w wybrane miejsca wzdłuż zmarszczki, bądź fałdu skóry. W zależności od ilości pobranego osocza oraz miejsca zabiegowego, specjalista potrzebuje od 20 do 60 minut na wykonanie pełnego zabiegu.

Na czym polega terapia komórkami macierzystymi?

Terapie komórkami macierzystymi stosuje się, aby zneutralizować takie niedoskonałości jak:

-starzenie się skóry
-usunięcie blizn potrądzikowych, rozstępów
-wiotka skóra, zmarszczki, fałdy (okolice twarzy, szyi, dekoltu)
-wypadanie włosów i zaburzenia ich wzrostu
-leczenie zmian pourazowych, ran

Wstrzyknięte PRP uwalnia czynniki wzrostu z osocza bogatopłytkowego. Efektem jest namnożenie się komórek, tworzenie naczyń włosowatych, a także powstawanie nowych struktur kolagenu odpowiadającego za sprężystość i elastyczność skóry. Kolagen przywraca również właściwy koloryt skóry oraz zapewnia utrzymanie właściwego poziomu wilgoci. Skóra staje się bardziej ukrwiona, zmarszczki zostają wygładzone, a rany, pozostałe po poprzednich zabiegach czy urazach, goją się. Efekty zabiegu, w postaci młodszego wyglądu, widać już po 1-2 tygodniach.

Kto może skorzystać z terapii?

Z terapii może skorzystać każdy. Z zabiegu mogą korzystać zarówno panie, jak i panowie. Dzięki temu, że do zabiegu wykorzystuje się osocze bogatopłytkowe PRP pochodzące z krwi pacjenta, stanowi świetne rozwiązanie dla osób, które są uczulone na różnego rodzaju substancje sztuczne. Nasza własna krew nie uczula, zatem zabieg jest całkowicie bezpieczny. Materiał autologiczny, którym są płytki naszej krwi, całkowicie niweluje ryzyko powikłań i skutków ubocznych. W tej metodzie unika się wszelkich sztucznych substancji, dlatego terapia komórkami macierzystymi jest zgodna z procesami zachodzącymi w naszym organizmie. Nie ma też ryzyka, że wyraz naszej twarzy będzie nienaturalny, jak według niektórych wygląda po zabiegach wykorzystujących sztuczne substancje. Tuż po wizycie w gabinecie, można powrócić do codziennej aktywności. Efekt po zabiegu utrzymuje się nawet do sześciu miesięcy.

Zabiegi biorewitalizacji komórkami macierzystymi możesz wykonać w Klinice Esteticmed w Bydgoszczy i Częstochowie. Zanim zdecydujemy się na poddanie terapii lekarz przeprowadzi z nami wywiad mający na celu wykluczenie wszelkich przeciwwskazań, a także wskaże ile zabiegów i w jakim odstępie czasu powinniśmy wykonać. W przypadku jakichkolwiek podejrzeń zleci wykonanie podstawowych badań, mających na celu wykluczenie potencjalnych zagrożeń uniemożliwiających poddanie się zabiegowi. Najczęściej zaleca się powtórzenie trzy razy w odstępie od trzech do czterech tygodni. Ceny za zabieg wahają się od 1000 do 3000zł – w zależności od ilości pobranego osocza oraz ilości miejsc, które są poddawane leczeniu.

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą http://www.esteticmed.pl/zabiegi/osocze-bogatoplytkowe-prp

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Podobał się artykuł? Zagłosuj!)