Facebook Image

Zioła od A do Z

Zioła w schorzeniach

Ostatnio dodane

Babka jajowata

Babka jajowata

Głóg dwuszyjkowy

Głóg dwuszyjkowy

Pokrzywa zwyczajna

Pokrzywa zwyczajna

Anyż gwiazdkowy

Anyż gwiazdkowy

Online

Naszą witrynę przegląda teraz 19 gości 
( 20 Votes )
WYCIĄG Z PESTEK WINOGRON 4.6 out of 5 based on 20 votes.

WYCIĄG Z PESTEK WINOGRONWyciąg z pestek winogron wykazuje silne działanie przeciwutleniające -silniejsze od witaminy C i E. W związku z tym stanowi skuteczny środek wzmacniający serce i obniżający ryzyko zachorowania na raka, a także poprawia ogólne samopoczucie.


W ostatnich kilku latach ekstrakt z pestek winogron stał się jednym z popularniejszych preparatów stosowanych w medycynie naturalnej. Zaliczany jest on do flawonoidów, czyli substancji roślinnych o silnym działaniu przeciwutleniającym, które chronią komórki organizmu przed uszkadzającym działaniem wolnych rodników. Zaletą wyciągu z pestek winogron jest jego zdolność przenikania przez barierę krew-mózg, co oznacza, że może on chronić przed działaniem wolnych rodników również mózg.


Preparat szczególnie silnie oddziałuje na naczynia krwionośne. Obniża ryzyko zawału serca, a także wzmacnia słabe naczynia włosowate i zwiększa ukrwienie tkanek w kończynach. Dlatego też może stanowić korzystne uzupełnienie terapii chorób układu naczyniowego oraz schorzeń związanych z osłabionym działaniem naczyń krwionośnych jak np. żylaki, cukrzyca czy skurcze mięśni nóg. Bardzo często ekstrakt z winogron zalecany jest jako środek pomocniczy w leczeniu zaćmy oraz zwyrodnienia plamki żółtej, ponieważ wywiera korzystny wpływ na krążenie krwi w gałce ocznej.


Wyciąg z pestek winogron wykazuje również działanie przeciwnowotworowe, co bezpośrednio związane jest z jego właściwościami przeciwutleniającymi. Ponadto łagodzi objawy alergii poprzez hamowanie wytwarzania histaminy odpowiedzialnej za reakcje alergiczne organizmu, a także wzmacnia kolagen w skórze, pomagając utrzymać jej elastyczność.