Co to jest GOPO?

Na dolegliwości stawowe cierpi obecnie coraz większa część populacji. Ból towarzyszący temu schorzeniu bardzo często uniemożliwia wykonywanie wielu codziennych czynności. Przyczyny powstawania tego problemu mogą być różne: od zbyt dużej masy ciała po nieprawidłową postawę czy siedzący tryb życia.

Przeprowadzone przez duńskich naukowców badania nad proszkiem z dzikiej róży i odkrycie „tajemniczej” substancji GOPO kilka lat temu zapoczątkowało przełom w naturalnym leczeniu dolegliwości stawowych. Czym zatem jest wspomniane GOPO?

GOPO czyli galaktolipid to związek obecny w proszku z owoców dzikiej róży. Skandynawscy uczeni udowodnili jego aktywność przeciwzapalną oraz przeciwbólową w obrębie chrząstki stawowej. Nie spodziewajmy się jednak, że jedząc konfitury z dzikiej róży czy pijąc napar różany kondycja naszych stawów ulegnie poprawie! GOPO bowiem ulega rozkładowi w temp. powyżej 40 stopni Celsjusza. Ważne zatem jest aby w przypadku schorzeń stawów przyjmować proszek z owoców dzikiej róży suszonych w odpowiednio niskich temperaturach. Wówczas mamy pewność, że tak otrzymany preparat w pełni zachowuje swoje właściwości lecznicze. Należy także pamiętać, że jest on skuteczny w przypadku wczesnych zmian zwyrodnieniowych. Efekt nie pojawia się natychmiast, jednak po kilku tygodniach – wtedy to dochodzi do znacznego zmniejszenia dolegliwości bólowych i bardzo często możliwe jest ograniczenie przyjmowania niesteroidowych leków przeciwzapalnych (NLPZ), których stosowanie w nadmiernych ilościach jest szkodliwe dla organizmu.

Bardzo długo glukozamina była jedyną substancją stosowaną w schorzeniach zwyrodnieniowych stawów. Często okazywała się mało skuteczna, a wyłączną alternatywę dla pacjenta stanowiły NLPZ, bądź silniejsze leki przeciwbólowe. Badania na mieszkańcach krajów skandynawskich dowiodły, że w przypadku 4 na 5 ankietowanych GOPO umożliwiało utrzymywanie sprawności stawów i likwidowało dolegliwości bólowe.

Mogą Cię zainteresować

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *