skrzyp polny do picia

Jak przygotować skrzyp polny do picia?

Aby spotkać skrzyp polny, nie trzeba szukać daleko. Ta niepozorna roślina rośnie praktycznie wszędzie i, co więcej, posiada niesamowite właściwości prozdrowotne. Skrzyp polny był ceniony już przez naszych przodków, którzy doceniali go za jego lecznicze działanie. Więc, jak przygotować skrzyp polny do picia i czerpać z niego jak najwięcej korzyści? Przygotujcie się na podróż do świata natury, która jest bliżej niż myślicie.

Skrzyp polny – skarb natury

Skrzyp polny to prawdziwy skarb natury. Zawiera wiele cennych składników, takich jak kwasy organiczne, flavonoidy, sole mineralne, krzemionka i wiele innych. Dzięki tym składnikom ma działanie moczopędne, przyspiesza gojenie ran, działa przeciwzapalnie i wzmacnia nasz układ odpornościowy. Ale jak przygotować skrzyp polny do picia, by wykorzystać wszystkie jego dobrodziejstwa?

Jak przygotować skrzyp polny do picia – krok po kroku

Jeśli zastanawiasz się, jak przygotować skrzyp polny do picia, to dobrze trafiłeś! To proste, jak bułka z masłem!

Zaparzanie skrzypu polnego

 1. Weź 2 łyżeczki suszonego skrzypu polnego na 200 ml wody.
 2. Zalej skrzyp wrzątkiem.
 3. Odstaw napar pod przykryciem na około 15 minut.
 4. Po tym czasie, odcedź napar.

Pij nie więcej niż trzy razy dziennie. Pamiętaj jednak, że regularne picie naparu ze skrzypu polnego może prowadzić do wypłukiwania z organizmu witaminy B1, więc warto pomyśleć o jej suplementacji.

Skrzyp polny na włosy – odżywka

Skrzyp polny może być również wykorzystany jako domowy sposób na pielęgnację włosów. Wykorzystaj go jako naturalną odżywkę!

 1. Wlej do garnka 300 ml wody i dodaj 2 łyżki suszonego ziela skrzypu polnego.
 2. Gotuj przez 5 minut od momentu zagotowania.
 3. Odstaw odwar do przestygnięcia.
 4. Przecedź go przez sitko.
 5. Po umyciu włosów, namocz je w przygotowanym odwarze i delikatnie zawinąć w ręcznik.
Sprawdź również:  Co lepsze babka płesznik czy babka jajowata?

Aby wzmocnić efekt, możesz dodatkowo owinąć ręcznik folią spożywczą lub nałożyć czepek kąpielowy. Po 20 minutach spłucz włosy i wysusz jak zwykle.

Często Zadawane Pytania

 1. Czy skrzyp polny można pić codziennie? Tak, ale pamiętaj o suplementacji witaminy B1, gdyż skrzyp polny może ją wypłukiwać z organizmu.
 2. Czy skrzyp polny jest bezpieczny? Tak, skrzyp polny jest bezpieczny dla zdrowych osób. W przypadku problemów zdrowotnych lub w ciąży i karmienia piersią, zawsze konsultuj się z lekarzem.
 3. Jak długo mogę stosować skrzyp polny? Zwykle zaleca się stosowanie kuracji skrzypem polnego przez 2-3 tygodnie, po czym robić przerwę.

Podsumowanie

Teraz już wiesz, jak przygotować skrzyp polny do picia! Ten niepozorny dar natury może przynieść wiele korzyści dla Twojego zdrowia, poprawiając kondycję skóry, włosów, paznokci czy wspomagając układ moczowy. Pamiętaj jednak o rozwadze – skrzyp polny jest mocny i jak każdy lek, nie powinien być stosowany bez umiaru. A teraz? No cóż, czas na filiżankę zdrowia!

Mogą Cię zainteresować