Czy aloes przyspiesza odchudzanie?

Sok z aloesu wykazuje wiele właściwości zdrowotnych, z czego główną z nich jest pozytywny wpływ na procesy przemiany materii. Dowiedz się jakie korzyści przyniesie regularne picie soku aloesowego.

Sok aloesowy- właściwości

Sok z aloesu jest bogaty w witaminy i składniki mineralne, które wspomagają pracę całego organizmu. Są to: witamina A,E,C, witaminy z grupy B, kwas foliowy, wapń, żelazo, potas, magnez, chrom, cynk, sód, selen. Warto wspomnieć, że aloes jest jedną z niewielu roślin zawierających witaminę B12.
Regularne spożywanie soku aloesowego pozytywnie wpływa na odchudzanie poprzez przyspieszenie procesów przemiany materii. Z tego powodu napój z aloesu jest stosowany w wielu najpopularniejszych dietach jako dodatek.
Oprócz roli dotyczącej wspomagania układu trawiennego, aloes posiada wiele innych zalet. Są to między innymi: przyspieszenie procesu gojenia się ran (wystarczy stosować sok bezpośrednio na rany), oczyszczanie organizmu z toksyn, likwidowanie wzdęć, pozytywny wpływ na wygląd skóry i włosów.

Jak aloes wpływa na odchudzanie?

Sok aloesowy powoduje pobudzenie trawienia oraz przemian energetycznych komórek. Jak powszechnie wiadomo, intensywna przemiana materii jest powodem szybszego spalania tkanki tłuszczowej. Ponadto wykazuje właściwości oczyszczające, dlatego poleca się jego stosowanie osobom, które zmagają się z zaparciami. Regularnie wypijanie napoju aloesowego wpływa na oczyszczenie jelit z substancji toksycznych, jednocześnie poprawiając ich pracę. Warto pamiętać, że sok z aloesu nie powinien być spożywany długotrwale i w dużych ilościach, ponieważ takie działania mogą spowodować procesy odwrotne (zaburzenie funkcjonowania jelit objawiające się regularnymi zaparciami i wzdęciami).

Pozostaje pytanie: w jakich ilościach należy pić sok z aloesu?

W celu oczyszczenia organizmu z toksyn i poprawy pracy jelit należy zastosować dwutygodniową (maksymalnie miesięczną) kurację przeczyszczającą. Sok z aloesu wypija się trzy razy dziennie przed śniadaniem, obiadem i kolacją. Nie można zażywać więcej niż 25 gramów napoju.

Sprawdź również:  Czym jest Lukuma i dlaczego warto ją spożywać?

Stosowanie miąższu z aloesu

Największą skuteczność w przypadku diet odchudzających wykazują liście świeżego aloesu, szczególnie bogate w miąższ, który w głównej mierze przyczynia się do utraty zbędnych kilogramów (działa kojąco na układ pokarmowy). Świeżą roślinę można nabyć w kwiaciarni lub w sklepie zielarskim jako kwiat doniczkowy.

Jak uzyskać miąższ z aloesu?

1. Odciąć dolny, największy, dojrzały liść (będzie zawierał największą ilość miąższu)
2. Usunąć żółty sok (występujący głównie u dołu liścia), który może działać toksycznie
3. Przetnij wzdłuż liść rośliny (tak jak w przypadku filetowania ryb)
4. Zeskrob łyżeczką przezroczysty miąższ z wnętrza liścia (uwaga! Nie wolno przecinać zielonej kory. W niej znajduje się żółty sok, który może powodować podrażnienia i alergie).

Tak uzyskany miąższ można jeść „na surowo”, dodawać do surówek, soków, koktajli lub smarować nim kanapki. Miąższu nie wolno gotować (wysoka temperatura spowoduje utracenie dobroczynnego działania).

Mogą Cię zainteresować

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *