Hakorośl rozesłana – właściwości i zastosowanie

W jednym z przeprowadzonych badań nad działaniem przeciwbólowym i przeciwzapalnym hakorośli, udowodniono, że u chorych cierpiących na przewlekłe zwyrodnienie stawów roślina znacząco zmniejszała ból oraz zesztywnienie. Umożliwiło to zmniejszenie dawki syntetycznych leków przeciwbólowych i przeciwzapalnych…

Czarci pazur to bylina o płożącej się łodydze, pochodząca z pustynnych terenów Botswany, Namibii oraz południowej Afryki. Zwyczajowa nazwa rośliny wiąże się z wyglądem jej owoców, które z dwóch stron posiadają dwa rzędy kolców opatrzonych hakowatymi wyrostkami, co wyglądem przypomina łapę z pazurami.

Hakorośl rozesłana – właściwości

Surowiec leczniczy stanowi korzeń hakorośli. Wyciągi z niego otrzymyane działają przeciwzapalnie i przeciwbólowo, a także powodują wzrost wydzielania soków trawiennych.

Hakorośl rozesłana – zastosowanie

Harpagophytum procumbens odnalazł zastosowanie w takich schorzeniach jak: reumatyzm (środek pomocniczy), bóle stawowe, zapalenia ścięgien i więzadeł. Ze względu na gorzki smak surowca można stosować go w zaburzeniach trawienia związanych z niedostateczną produkcją soku żołądkowego.

Dostępny w formie:
kapsułek
tabletek
herbatki do zaparzania
żelu, maści, kremu

Sprawdź również:  Dziurawiec zwyczajny - właściwości i zastosowanie

Mogą Cię zainteresować

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *