Jak radzić sobie z łamliwymi włosami?

Każdy z nas marzy o pięknej i bujnej fryzurze. Niestety, czasami kondycja naszych włosów pozostawia wiele do życzenia. Co zatem zrobić z matowymi, przesuszonymi i łamliwymi włosami? Przeczytaj kilka poniższych porad, aby się dowiedzieć.

Dlaczego włosy stają się łamliwe?

Najczęściej sami sobie szkodzimy, przesuszamy swoje włosy, które w konsekwencji zaczynają się łamać. Nieodpowiednia dieta powoduje, że nasze włosy stają się delikatne i podatne na uszkodzenia mechaniczne. Nie bez znaczenia są też czynniki zewnętrzne takie jak zanieczyszczenia, klimatyzacja, częste suszenie włosów suszarką, nadużywanie lokówki i prostownicy, a także wystawianie ich na promieniowanie słoneczne. Takie włosy stają się suche i szorstkie, a ich ułamki zaczynają się sypać podczas codziennej pielęgnacji.

Jak pielęgnować suche i łamliwe włosy?

Przede wszystkim posiadacze delikatnych i łamliwych włosów powinni ograniczyć ich farbowanie, gdyż jest to zbyt mocna ingerencja, która może przyczynić się jedynie do pogłębienia problemów. Należy ograniczyć korzystanie z suszarki, lokówki oraz prostownicy. Istotnie jest także regularne podcinanie włosów, minimum raz na 2-3 miesiące. Podcięty włos nie rozdwaja się i uszkodzony fragment nie wydłuża się w kierunku nasady.

Maski i oleje na włosy

Idealnym rozwiązaniem jest wzmocnienie włosów poprzez nacieranie olejków na włosy oraz w skórę głowy. Warto wetrzeć na noc np. olejek arganowy, a po przebudzeniu zmyć go. Można również kilka kropli olejku wetrzeć w końcówki włosów i nie spłukiwać już wodą. Dzięki takim zabiegom włosy będą odpowiednio nawilżone. W sklepach dostępne są również olejki np. Vichy, które należy wsmarować w skórę głowy. Spowoduje to regenerację włosa już u nasady włosa.

W domu możemy przygotować samodzielnie maseczkę do włosów. Wystarczy dwa żółtka wymieszać z odrobiną cytryny, a następnie całość nałożyć na wilgotne włosy. Po około 30 minutach należy umyć głowę.

Czy odżywiasz się prawidłowo?

Zwróć uwagę na to co jesz, czy dostarczasz swojemu organizmowi wszystkich składników odżywczych. Przede wszystkim musisz pamiętać o dostarczaniu białka, które jest elementarnym budulcem struktury włosa. Nie zapomnij o zapewnieniu organizmowi różnorodnych witamin i minerałów.

Mogą Cię zainteresować

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *