Prawidłowa pielęgnacja twarzy

Wcale nie trzeba płacić za drogie zabiegi u kosmetyczki i kosztowne leki od dermatologa, aby twarz wyglądała pięknie i zdrowo. Wystarczy pamiętać o przestrzeganiu kilku podstawowych zasad właściwej pielęgnacji cery, aby zawsze cieszyć się nienaganną i zdrową skórą twarzy.

Uniwersalne kroki dla każdej skóry

=Każdego ranka powinno przeznaczyć się kilka minut na właściwe zabiegi pielęgnacyjne. Cerę należy dokładnie oczyścić przy pomocy żelu, pianki lub kremu do mycia twarzy (oczywiście dobranego odpowiednio do rodzaju cery). Kolistymi ruchami należy wykonywać delikatny masaż, a po chwili całość spłukać ciepłą wodą i delikatnie osuszyć przy pomocy bawełnianego lub papierowego ręcznika. Dwa razy w tygodniu zaleca się złuszczanie martwego naskórka przy pomocy peelingu i maseczki głęboko oczyszczających skórę twarzy (ich aktywne składniki przenikają do głębszych warstw skóry, skutecznie usuwając wszelkie zanieczyszczenia). Na tak przygotowaną cerę należy nałożyć opuszkami palców lekki, nawilżająco-kojący krem na dzień. Wieczorem powinno się powtórzyć wszystkie czynności, nie zapominając dodatkowo o toniku i kremie przeznaczonym do stosowania na noc. Pielęgnacja twarzy

Pielęgnacja twarzy w zależności od rodzaju cery

Jak oczyszczać twarz? Wbrew powszechnej opinii, nawet skóra mająca naturalną skłonność do nadmiernego przetłuszczania się powinna być odpowiednio nawilżona. Kremy na bazie wody z dodatkowymi ekstraktami z alg morskich lub ogórka wykazują silne właściwości oczyszczające. Do cery wrażliwej i suchej powinno się stosować produkty bezzapachowe, hipoalergiczne i bezalkoholowe, często tworzonych na bazie olejków, które dodatkowo natłuszczają i chronią przed szkodliwym działaniem wiatru, kurzu i innych czynników atmosferycznych. Pod żadnym pozorem nie wolno myć twarzy mydłem, ponieważ wysusza ono skórę, pozbawiając jej naturalnej bariery przed bakteriami i zanieczyszczeniami poprzez zmianę odczynu Ph z kwaśnego na zasadowy. Jeśli mimo tego skóra nadal produkuje nadmiar sebum (odpowiedzialnego za tak zwane błyszczenie lub świecenie twarzy), to warto w ciągu dnia kilkukrotnie stosować chusteczki odświeżające. Skóra dojrzała dość wolno się odbudowuje, dlatego zaleca się stosowanie produktów bogatych w środki regenerujące i odżywcze (takimi jak mleko lub miód).

Sprawdź również:  Wykorzystaj cytrynę w codziennej pielęgnacji skóry

Najważniejsza zasada w pielęgnacji twarzy

Nigdy nie wolno zasypiać z makijażem, ponieważ to największy wróg zdrowej i oczyszczonej cery. Wskazane jest stosowanie produktów do makijażu o jak najmniej złożonym składzie, opartych na mineralnych i naturalnych składnikach. Resztki po kosmetykach należy usunąć za pomocą specjalnie dobranych preparatorów (tak, by nie podrażnić oczu), stosując płatki kosmetyczne (należy tak długo delikatnie pocierać twarz, aby płatek pozostał suchy i czysty). Następnie należy powtórzyć poranną czynność mycia twarzy, dodatkowo stosując tonik, który wykazuje właściwości łagodzące. Warto mieć na uwadze, iż odpowiednia dieta i wysiłek fizyczny również mają dość znaczny wpływ na ogólną kondycję skóry. Połączenie zdrowego trybu życia z właściwą pielęgnacją cery przynosi zaskakująco pozytywne efekty!

Mogą Cię zainteresować

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *