Biały uśmiech bez interwencji dentysty

Pasta do zębów to podstawowe wyposażenie kosmetyczki czy półki w łazience. O higienę jamy ustnej trzeba bowiem dbać kompleksowo od momentu pojawienia się pierwszego, mlecznego ząbka, a nawet wcześniej. Dobra pasta do zębów z fluorem używana przynajmniej dwa razy dziennie zapewnia świeży oddech i zabezpiecza przed próchnicą, a jeśli dodatkowo wybiela, to także usuwa osady, które powodują przebarwienia z zębów.

Pielęgnacja zębów od dnia narodzin

Gdy rodzi się mały człowiek, nie ma jeszcze zębów, ale już można zacząć pielęgnowanie dziąseł przemywając je delikatnie wacikiem zamoczonym w przegotowanej wodzie. Potem można zastosować miękką silikonową szczoteczkę, którą oczyścić można pierwsze ząbki oraz dziąsła. Pastę z fluorem można zastosować u dzieci, które potrafią wypluwać ślinę, a pasta taka powinna zawierać mniej fluoru niż ta przeznaczona dla dorosłych. Owocowy smak sprawi, że maluch polubi mycie ząbków. Mycie zębów po każdym posiłku i regularne wizyty u dentysty sprawią, że mleczne zęby będą zdrowe, a próchnica nie zagrozi także tym, które zaczną wyrastać około 7 roku życia.

Biały uśmiech dzięki codziennemu szczotkowaniu

Dorośli powinni jeszcze bardziej skupić się na pielęgnacji zębów, aby móc się nimi cieszyć do końca życia. Zdrowe zęby to nie tylko piękny uśmiech, ale także prawidłowa wymowa i szansa, na lepsze zdrowie ogólne, zaniedbane zęby bowiem, mogą przyczynić się do zakażenia organizmu. Dodatkowo trzeba zwrócić uwagę na swoją dietę. Picie kawy z eksperu, herbaty oraz wina, a także palenie papierosów sprawia, że zęby mogą wyglądać nieestetycznie. Żółty osad zdecydowanie odbiera uroku nawet najszczerszym uśmiechom. Dobra pasta wybielająca musi je skutecznie usuwać, zapobiegać ponownym przebarwieniom oraz dbać o zęby, nawet te najbardziej wrażliwe. Pasta, która ma za zadanie wybielić zęby musi być delikatna. Nie może powodować krwawienia dziąseł ani ścierać delikatnego szkliwa zębów. Odpowiednia pasta wybielająca może być stosowana codziennie i stale, zwłaszcza przez osoby, które na przebarwienia są szczególnie narażone. Wybielanie zębów w gabinecie stomatologicznym jest kosztowne i może doprowadzić do podrażnień i osłabienia zębów, musi być także przeprowadzane regularnie. Za używaniem past wybielających, na przykład niezwykle popularnej Colgate, przemawia także różnorodność wersji smakowych, a także możliwość dokupienia płynu do płukania ust, który wspomaga działanie pasty, odświeża oddech i usuwa bakterie osadzające się także na języku czy wnętrzu policzków.

Mogą Cię zainteresować

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *