Eleuterokok kolczasty – właściwości i zastosowanie

Badacze z Holandii , prowadząc doświadczenie nad korzeniem eleuterokoka odkryli, że podawanie tego surowca larwom mięczaka Lymnaea stagnalis poddawanym różnego rodzaju szkodliwym czynnikom zewnętrznym, potrafi uchronić je m.in. przed wstrząsem termicznym, a także szkodliwym działaniem niektórych metali, jak np. kadm czy miedź…

Eleuterokok kolczysty (inaczej zeń-szeń syberyjski) to kolczasty krzew pochodzący z Korei, Chin, Japoni i wschodniej Rosji. Zaliczany jest do roślin adaptogennych, czyli takich, które zwiększają adaptację organizmu ludzkiego do zmiennych warunków środowiska, otoczenia.

Eleuterokok kolczasty – właściwości

Surowiec leczniczy stanowi korzeń eleuterokoka, który pobudza ośrodkowy układ nerwowy. Ponadto działa immunostymulująco i ułatwia organizmowi przystosowanie się do takich czynników jak stres (zarówno psychiczny jak i fizyczny), zimno, ciepło, promieniowanie, itp.

Eleuterokok kolczasty – zastosowanie

Surowiec, a także jego przetwory, stosowany jest w stanach przemęczenia, osłabienia, ogólnej niewydolności fizycznej i psychicznej oraz podczas rekonwalescencji w celu zwiększenia odporności organizmu. Eleuterokok może być także wykorzystywany pomocniczo w zaburzeniach krążenia.

Dostępny w formie:
tabletek/kapsułek

UWAGA!
Eleuterokok nie powinien być przyjmowany przez kobiety ciężarne, dzieci, chorych na nadciśnienie, a także przez osoby nerwowe i nadpobudliwe.

Sprawdź również:  Dziewięćsił bezłodygowy - właściwości i zastosowanie

Mogą Cię zainteresować

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *