Ocet jabłkowy i jego właściwości zdrowotne

Właściwości zdrowotne octu jabłkowego zostały odkryte już w czasach starożytnych. Najrozmaitsze źródła historyczne wykazują, że produkt ten był stosowany przez jednego z najwybitniejszych greckich lekarzy- Hipokratesa, w celu dezynfekowania ran i przyspieszenia procesu ich gojenia się. Wielokrotnie przeprowadzane badania naukowe potwierdzają pozytywny wpływ sfermentowanego napoju na ludzkie zdrowie. Angielscy badacze z Uniwersytetu w Północnej Carolinie oraz Department of Hospital Epidemiology wykazali, że ocet z jabłek jest jednym z najskuteczniejszych sposobów leczenia grzybicy, wszawicy, wysokiego poziomu cholesterolu i wielu innych chorób. Jakie są właściwości octu jabłkowego i jak go spożywać?

Najlepszy produkt antybakteryjny

Ocet jabłkowy, nie bez powodu stosowany był już 2000 lat temu w leczeniu najrozmaitszych dolegliwości. Produkt ten zyskał miano jednego z najskuteczniejszych, naturalnych specyfików przeciwgrzybicznych i antybakteryjnych. Dzięki zawartości kwasu octowego, mlekowego i cytrynowego, napój wspomaga procesy oczyszczające organizm poprzez zwiększanie ilości kwasu solnego w żołądku, obniżanie złego cholesterolu i podnoszenie poziomu dobrego cholesterolu HDL.

Napój jabłkowy na urodę

Osobom, które przez lata zmagają się z nieustępującym trądzikiem, alergiami i zapalnymi chorobami skórnymi, z pomocą przychodzi naturalny ocet z jabłek. Jego stosowanie coraz chętniej polecane jest przez lekarzy dermatologów. W celu zwalczenia problemów skórnych, nierozcieńczony produkt należy nanosić bezpośrednio na zmienione chorobowo miejsce. Warto zaznaczyć, że ocet jabłkowy, zastosowanie znajduje również w leczeniu problemów z włosami, wykorzystywany jako płukanka zapobiegająca ich wypadaniu i wspomagająca wzrost cebulek.

Ocet jabłkowy- odchudzanie

Współcześni dietetycy rekomendują stosowanie octu z jabłek w codziennej diecie. Ten magiczny napój, dzięki zawartości wielu witamin i soli mineralnych, przyczynia się do obniżenia poziomu złego cholesterolu LDL. Informacja wskazująca na to, że owocowy ocet na odchudzanie działa równie skutecznie jak na inne dolegliwości, sprawiła, że jego największymi zwolenniczkami stały się kobiety z całego świata. Regularne spożywanie octu jabłkowego przyspiesza trawienie, wskutek czego możliwe jest szybsze spalanie tkanki tłuszczowej. Zagadka nieskazitelnej urody i figury starożytnej, egipskiej Kleopatry została rozwikłana, gdy znani historycy donieśli o regularnym spożywaniu go przez królową.

Sprawdź również:  Glistnik jaskółcze ziele – dar niebios

Jak stosować ocet jabłkowy?

Ocet jabłkowy zażywany jest najczęściej w postaci surowej. Przed jego stosowaniem, warto jednak skontaktować się z lekarzem rodzinnym, ponieważ ze względu na wysoką zawartość kwasów, może być przeciwwskazany u osób zmagających się z problemami żołądkowymi.

• Grzybica stóp, paznokci, opuchnięte i zmęczone stopy- należy wykonywać codzienne moczenie stóp w mieszaninie octu z ciepłą wodą (jedna szklanka napoju)
• Żylaki- należy dodać kilka kropel octu jabłkowego do balsamu. Taką mieszanką smarować codziennie nogi.
• Kurzajki- nocne kompresy namoczone octem. Ważne jest regularne stosowanie (problem może zniknąć już po tygodniu!)
• Trądzik i problemy skórne- bezpośrednio smarować chore miejsca octem lub roztworem napoju z ciepłą wodą
• Wypadnie włosów- stosować regularne płukanki z octu jabłkowego zmieszane z ciepłą wodą
• Ból gardła- ocet z jabłek przyjmowany już na początku infekcji pozwala na szybkie jej zwalczenie. Warto wypijać kilka łyżek stołowych napoju. Można rozcieńczać z ciepłą wodą
• Obniżenie cholesterolu i wspomaganie odchudzania- Można stosować go jako przyprawa do mięs, surówek, sałatek, dipów lub spożywać na surowo

Mogą Cię zainteresować

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *