Profilaktyka rodem z Peru

Ekologiczne oraz naturalne produkty stanowią ważny element codziennego jadłospisu wielu osób. Sięganie po ziołowe suplementy czy też bazujące na innych roślinach mieszanki cieszą się popularnością. Szczególne miejsce pośród szerokiej gamy specyfików zajmują zioła pochodzące z Peru. Firma Uncaria ČR zajmuje się sprowadzaniem i dystrybucją bogactw flory peruwiańskiej już od 2001 roku. Asortyment obejmuje zarówno peruwiańskie zioła, jak również ekstrakty, płody rolne czy żywność ekologiczną pochodzącą z upraw Fair Trade. Uncaria została wyróżniona zaświadczeniem PROM PERU – w uznaniu faktu promocji naturalnego dziedzictwa Peru.

Głównym założeniem powstałej ponad 20 lat temu czeskiej firmy Uncaria jest to, by wykorzystywać jedynie rośliny odpowiednio wyselekcjonowane. Również obróbka odbywa się w optymalnych warunkach aby wszystkie zioła, płody rolne czy owoce zachowały swoje pierwotne, prozdrowotne właściwości. Dzięki internetowej sprzedaży certyfikowane, autentyczne i wysokojakościowe produkty dostępne są na terenie całej Europy.

Wszechstronne i łatwe do stosowania

Zastosowanie lecznicze naturalnych składników znano i praktykowano od wieków. Współcześnie mamy jednak dostęp do produktów dalece bardziej egzotycznych, niż nasze babcie. Dzięki dystrybutorom takim jak Uncaria dostęp do roślin peruwiańskich o szczególnych właściwościach jest na wyciągnięcie ręki. A mowa o nie bylejakich specyfikach. Preparaty na bazie ziół oraz zioła suszone, ekstrakty z roślin w formie sproszkowanej lub w kapsułkach, płody rolne, suszone owoce – wszystko to znajduje się w szerokim asortymencie. Wśród nich znajdują się tak wszechstronnie działające produkty jak np. królowa roślin leczniczych Maca Maka, korę Vilcacora, ekstrakt z kory Chuchuhuasi, owoce Camu Camu. Takie ekstrakty mogą służyć zarówno w codziennej profilaktyce, jak i przy łagodzeniu dolegliwości. W sklepie internetowym podzielono je na praktyczne kategorie pod względem zastosowania. Peruwiańskie rośliny mają bowiem szczególną moc i oddziałują na różne układy organizmu – od trawiennego, poprzez hormonalny, mięśniowy, oddechowy, krwionośny aż po nerwowy.

Sprawdź również:  Siarka organiczna MSM - metylosulfonylometan

Obok ziół i ekstraktów ważne miejsce w asortymencie peruwiańskich produktów zajmują również suszone owoce oraz zdrowa żywność. W jej ramach można zaopatrzyć się m.in. w Aguaymanto, Camu Camu, Algarrobo, ziarenka Chia, pochodzące z ekologicznych upraw Ziarna Kakaowca, nie zawierającą cukru czekoladę bez alergenów czy różową sól andyjską Maras. Niezwykle popularnym, a przy tym posiadającym szereg prozdrowotnych właściwości wyrobem jest również olej Sacha Inchi. Jego wyjątkowość polega na tym, że zawiera on bardzo wysokie stężenie dobroczynnych dla organizmu nienasyconych kwasów tłuszczowych Omega. Olej Sacha Inchi ma wiele zastosowań, jest dostępny zarówno w klasycznej postaci, jak i w kapsułkach, a także w wydaniu kosmetycznym – do pielęgnacji wymagającej skóry.

Proste codzienne zmiany

Peruwiańskie specyfiki dostępne w sklepie Uncaria zawierają skoncentrowane dawki witamin i minerałów. Ich włączenie do codziennego menu nie wymaga wprowadzania szerokich zmian, a rezultaty mogą być nad wyraz korzystne dla zdrowia. Oczywiście każda suplementacja powinna odbywać się w granicach rozsądku – warto pamiętać, że naturalne, bazujące na ziołach produkty to świetna forma profilaktyki oraz doskonały dodatek do prowadzonego równolegle leczenia. Nie zastąpią jednak wizyty u specjalisty, zdrowej diety oraz regularnej aktywności fizycznej.

Mogą Cię zainteresować