Wyciąg z pestek winogron

Wyciąg z pestek winogron wykazuje silne działanie przeciwutleniające -silniejsze od witaminy C i E. W związku z tym stanowi skuteczny środek wzmacniający serce i obniżający ryzyko zachorowania na raka, a także poprawia ogólne samopoczucie.

W ostatnich kilku latach ekstrakt z pestek winogron stał się jednym z popularniejszych preparatów stosowanych w medycynie naturalnej. Zaliczany jest on do flawonoidów, czyli substancji roślinnych o silnym działaniu przeciwutleniającym, które chronią komórki organizmu przed uszkadzającym działaniem wolnych rodników. Zaletą wyciągu z pestek winogron jest jego zdolność przenikania przez barierę krew-mózg, co oznacza, że może on chronić przed działaniem wolnych rodników również mózg.

Preparat szczególnie silnie oddziałuje na naczynia krwionośne. Obniża ryzyko zawału serca, a także wzmacnia słabe naczynia włosowate i zwiększa ukrwienie tkanek w kończynach. Dlatego też może stanowić korzystne uzupełnienie terapii chorób układu naczyniowego oraz schorzeń związanych z osłabionym działaniem naczyń krwionośnych jak np. żylaki, cukrzyca czy skurcze mięśni nóg. Bardzo często ekstrakt z winogron zalecany jest jako środek pomocniczy w leczeniu zaćmy oraz zwyrodnienia plamki żółtej, ponieważ wywiera korzystny wpływ na krążenie krwi w gałce ocznej.

Wyciąg z pestek winogron wykazuje również działanie przeciwnowotworowe, co bezpośrednio związane jest z jego właściwościami przeciwutleniającymi. Ponadto łagodzi objawy alergii poprzez hamowanie wytwarzania histaminy odpowiedzialnej za reakcje alergiczne organizmu, a także wzmacnia kolagen w skórze, pomagając utrzymać jej elastyczność.

Sprawdź również:  Zioła a odchudzanie - czy to działa?

Mogą Cię zainteresować

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *