Niezawodny sposób na zdrowie i urodę – woda źródlana

Gładka, młoda skóra, prawidłowa przemiana materii, lepsze samopoczucie – czy można to osiągnąć przy pomocy szklanki wody? Owszem, tyle że nie jednej. W zależności od indywidualnego zapotrzebowania powinniśmy dostarczać organizmowi ok. 1,5-3 l wody w ciągu doby. Odpowiednie nawodnienie ma nieocenioną wartość dla utrzymania dobrej kondycji psychofizycznej, dlatego picie wody powinno stać się jednym z naszych codziennych pozytywnych nawyków.

Niezbędna do życia

Bez wody w naszym organizmie nie mogłyby zachodzić żadne procesy metaboliczne: to ona odpowiada za transport enzymów, hormonów, składników odżywczych i produktów przemiany materii. Woda uwalnia nas od toksyn i nadmiaru soli, dzięki czemu zapewnia prawidłowe ciśnienie i efektywną pracę serca. Jest również swego rodzaju „paliwem” dla naszego umysłu – odpowiednie nawilżenie przyspiesza i usprawnia procesy myślowe i zwiększa wydajność mózgu o kilkanaście procent. Brak wody w organizmie od razu daje o sobie znać. Do pierwszych objawów odwodnienia należy spadek koncentracji, bóle głowy, gorsze samopoczucie i rozdrażnienie. W takim przypadku pierwszym krokiem powinno być właśnie sięgnięcie po wodę.

Wieczna młodość?

Woda źródlana to również swoisty eliksir młodości – oczywiście w odpowiedniej dawce. Nawilżanie skóry aż w 90% odbywa się od wewnątrz, zatem braku wody nie zrekompensują nawet najlepsze balsamy czy maseczki. Woda ma znaczenie przede wszystkim dla regeneracji naskórka. Dzięki niej skóra jest elastyczna, jędrna i sprężysta. Co więcej, zmarszczki nie powstają wówczas tak szybko, a więc na dłużej zachowujemy młody, świeży wygląd. Jak natomiast nasza skóra reaguje na brak wody? Staje się bardziej zwiotczała i szorstka, skłonna do podrażnień i alergii. Szczególnie wyraźnie widać to na twarzy – nawet niewielkiemu odwodnieniu towarzyszą często cienie pod oczami, zmiany trądzikowe i pękające naczynka.

Dlaczego woda źródlana?

Do codziennego użytku najlepsza jest woda źródlana – o zawartości składników mineralnych poniżej 500 mg/l. Możemy pić ją w dowolnych ilościach, przygotowywać z niej posiłki czy napoje; nadaje się także do spożycia dla dzieci i starszych osób. Nie znaczy to oczywiście, że wodę mineralną (mineralizacja ok. 1000 mg/l) mamy omijać szerokim łukiem – dzięki niej zapewniamy organizmowi solidną dawkę cennych minerałów, jak np. magnez, wapń, jod czy fluor. Jednak nadmiar składników mineralnych może mieć nieprzyjemne konsekwencje, jak np. zwapnienie stawów, skurcze mięśni, nadciśnienie, mrowienie rąk i nóg czy obrzęki.

Sprawdź również:  Jak dobrze zaparzyć pokrzywę?

Dostawa wody do domu

Aby pamiętać o systematycznym piciu wody, dobrze jest mieć ją zawsze pod ręką. Wygodnym rozwiązaniem w tym wypadku jest dystrybutor do wody, który coraz częściej spotyka się nie tylko w firmach, ale również w domach. Oczywiście, nie musimy kupować dużego urządzenia, które sprawi, że salon czy kuchnia zacznie przypominać biuro. W ofercie firm dystrybuujących wodę znajdują się również mniejsze dystrybutory ceramiczne lub po prostu pompki do baniaków z wodą. Zamówienia wody  dystrybutora możemy dokonać przez internet, np. na https://getfresh.pl/jak-to-dziala. Następnie podpisujemy umowę z wybranym dostawcą i butle z wodą są nam regularnie dostarczane prosto do domu.

Mogą Cię zainteresować

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *