Jak naturalnie pobudzić wzrost włosów?

Każda kobieta marzy o zdrowych, lśniących i gęstych włosach. Niestety stosowanie codziennych zabiegów, takich jak suszenie czy prostowanie, a także kosmetyków z zawartością chemii zaburza ich kondycję. W efekcie włosy stają się suche, łamliwe i osłabione, co powoduje nadmierne ich wypadanie. Drogeryjne odżywki i maski nie zawsze radzą sobie z problemami dotyczącymi słabych włosów i skóry głowy. Jeśli chcesz wzmocnić swoją „czuprynę” i przyspieszyć porost włosów, zastosuj naturalne sposoby pielęgnacji.

Naturalne sposoby przyspieszające porost włosów i wzmacniające ich kondycję

1. Zielona herbata
Od dawna wiemy, że zielona herbata należy do grupy najbardziej skutecznych antyoksydantów. Posiada ona właściwości oczyszczające organizm z toksyn, regulujące procesy trawienia, przyspieszając przemianę materii. Na dodatek, picie zielonej herbaty może pozytywnie wpłynąć na zdrowie i wygląd naszych włosów. Ten aromatyczny napój przyczynia się do spowolnienia procesu wypadania włosów i pobudza ich ponowny wzrost. Zaparzoną zieloną herbatę można pić lub nakładać na skórę głowy i całą długość włosów. Taki napar należy trzymać na głowie około godziny, a następnie spłukać letnią wodą.

2. Skrzyp polny
O właściwościach zdrowotnych skrzypu polnego wielokrotnie słyszała każda z nas. Już nasze prababcie stosowały napar z tej rośliny w celu przyspieszenia porostu włosów i zwiększenia ich gęstości. Skrzyp polny zawiera wiele witamin i minerałów, które poprawiają ich zdrowie i kondycję. Jedną z najważniejszych składników odżywczych jest łatwo przyswajalna krzemionka, znana ze swojego działania antyoksydacyjnego, zwalczająca wolne rodniki, a także hamująca wypadanie włosów i utrzymująca właściwe nawilżenie skóry. Skrzyp jest ponadto bogatym źródłem potasu i krzemu, odpowiadających za wzmocnienie cebulek włosowych i likwidujących ryzyko ich wypadania. Surowiec możemy spożywać w postaci tabletek, naparu do picia lub wcierając go w skórę głowy i płucząc w nim włosy. Na rynku dostępnych jest też wiele kosmetyków ziołowych z jego wysoką zawartością, np. szampony do włosów, odżywki apteczne.

Sprawdź również:  Masło shea – właściwości i zastosowanie w kosmetyce

3. Maseczka z jajek
Domowa maseczka z jajek, ze względu na wysoką zawartość białka (podstawowego budulca włosów), skutecznie wpływa na wzmocnienie ich struktury, jednocześnie hamując wypadanie i przyspieszając ich porost. 2 jajka należy zmieszać z 1 łyżką oliwy z oliwek i 1 łyżką miodu. Można dodać kilka kropel soku z cytryny. Po zmieszaniu i uzyskaniu konsystencji gładkiej masy, nakłada się ją na całą długość włosów. Po upływie 20-30 minut, papkę należy spłukać i umyć włosy szamponem.

4. Witaminy z grupy B
Witaminy z grupy B są niezwykle ważne w przypadku zwiększenia porostu włosów i wzmocnienia ich kondycji. To właśnie one biorą udział w wielu procesach fizjologicznych, które odpowiadają za regenerację cebulek włosowych i szybszy ich wzrost. Warto więc zadbać o to, aby produkty z zawartością witaminy B znalazły się w naszej codziennej diecie. Głównymi źródłami są: produkty mleczne, jaja, drób, zboża, ryby, rośliny strączkowe, ziemniaki, warzywa liściaste, grzyby, podroby, drożdże, otręby, ciemny ryż, owoce (arbuzy, banany, brzoskwinie, winogrona, grejpfruty), warzywa (buraki, kalafior, pomidory ,marchew, szpinak). Specjaliści z dziedziny fryzjerstwa polecają również stosowanie organicznych kosmetyków z wysoką zawartością witamin z grupy B. Takie produkty możemy znaleźć w aptece. Warto zadbać o to, aby w składzie nie posiadały chemii, często dodawanej przez producentów w celu zwiększenia trwałości produktu.

5. Masaż skóry głowy
Czynnością, która często jest pomijana przez większość kobiet podczas mycia włosów jest masaż skóry głowy. To właśnie on jest głównym gwarantem wzrostu zdrowych włosów. Dzięki niemu, poprawiamy krążenie w skórze i ukrwienie cebulek włosowych. Masaż powinien być wykonywany przy każdym myciu włosów, przez co najmniej 10 minut.

6. Olej rycynowy
Olejek rycynowy jest jednym z najczęściej stosowanych produktów na porost włosów. W Internecie możemy znaleźć tysiące opinii, wskazujących na jego zdrowotne właściwości. Jednymi z najczęściej wymienianych efektów regularnego stosowania oleju jest wzmocnienie kondycji włosów, zwiększenie ich grubości, przyspieszenie wzrostu, znaczna poprawa gęstości i nawilżenia.

Sprawdź również:  Jak naturalnie i bezpiecznie rozjaśnić włosy?

Jak używać olejku rycynowego?

Wiele osób popełnia błąd w przypadku odżywiania włosów olejkiem rycynowym. Warto pamiętać, że przed użyciem produktu, należy rozgrzać go w gorącej wodzie, ponieważ jego pierwotna konsystencja jest gęsta i oleista. Nakładanie oleju „na surowo” może spowodować znaczne przetłuszczenie się włosów i problemy z jego zmyciem. Gdy preparat zostanie rozgrzany, należy wmasować go w skórę głowy i pozostawić na około 10-15 minut. W celu dokładnego zmycia zaleca się kilkukrotne zastosowanie szamponu do włosów.

Mogą Cię zainteresować

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *