Sen jako najlepszy sposób na urodę

Nie od dziś wiadomo, że kobiety przywiązują ogromną uwagę do swojego wyglądu. W celu odżywienia  skóry i włosów, stosujemy najrozmaitsze zabiegi kosmetyczne, kupujemy najdroższe kosmetyki naturalne i spożywamy suplementy diety. Niestety duża część z nas, całkowicie zapomina o najważniejszym gwarancie zdrowego wyglądu- śnie. Nie bez powodu to właśnie on nazywany jest „najlepszym organicznym kosmetykiem”. Dowiedz się jakich zasad przestrzegać, aby zapewnić organizmowi odpowiedni wypoczynek, który przyczyni się do poprawy twojej urody.

Jak sen wpływa na twój wygląd?

1.    Czy wiesz, że prawidłowe wysypianie się skutkuje szybszą odnową komórek skórnych? Jak wykazują badania, ludzka skóra narażona jest na szkodliwe działanie czynników zewnętrznych, z którymi zmagamy się na co dzień (toksyny, blokowanie porów poprzez stosowanie makijażu). Niestety często nie jesteśmy w stanie uniknąć wielu sytuacji, w których narażamy naszą cerę na zniszczenie. Z tego powodu, powinnyśmy pamiętać o prawidłowym wysypaniu się, dzięki któremu, rano nasza skóra będzie wypoczęta i zregenerowana.

2.    Czy zmagasz się z wypryskami skórnymi? Wiele kobiet boryka się z problemem trądziku lub innych zmian skórnych. Jeśli przeszłaś okres dojrzewania, a nadal od lat doskwiera Ci problem wyprysków, wiedz, że może to być spowodowane nieodpowiednim wysypaniem się!

3.    Badania wielokrotnie przeprowadzane przez naukowców z całego świata, wskazują na to, że sen przyczynia się do rozpromienienia i ożywienia wyglądu. Jeśli twoja cera jest sucha, szara, bez wyrazu, zastanów się nad tym, czy nie sypiasz zbyt krótko.

4.    Jesteś blada, a twoi znajomi coraz częściej pytają Cię o zdrowie? Nieodpowiedni koloryt skóry wcale nie oznacza najgorszego. Odrzuć myśl o chorobie i zastanów się nad prawidłowym snem. To właśnie on wpływa na odpowiedni przepływ krwi w organizmie, będący gwarantem zdrowej barwy cery.

5.    Jak powszechnie wiadomo, niewysypianie się skutkuje powstawaniem sińców i worków pod oczami, a nawet najlepszy makijaż nie jest w stanie całkowicie zakamuflować oznak nieprawidłowego snu. Zadbaj więc o odpowiedni wypoczynek, dzięki któremu pozbędziesz się problemów z zasinionymi okolicami oczu.

Sprawdź również:  Jaką wybrać odżywkę do paznokci?

Jakich zasad należy przestrzegać, aby zapewnić organizmowi prawidłowy sen?

•    Przed położeniem się do łóżka, pamiętaj o dokładnym przewietrzeniu pokoju. Jeśli na dworze panuje lato, a wieczorna temperatura jest wysoka, zadbaj o to, aby przez całą noc do pomieszczenia, w którym śpisz docierało powietrze.

•    Wiele osób zapomina o najważniejszej zasadzie zdrowego snu. W sypialni, w której wypoczywamy powinien panować półmrok. Nie poleca się zasypianie przy zapalonej lampce nocnej czy z odsłoniętymi żaluzjami.
•    Dopasuj materac do swoich potrzeb- zadbaj o to, aby był wygodny, niezbyt miękki, dobrany do wzrostu i masy ciała. Odpowiednio wybrany materac, zagwarantuje organizmowi lepszy sen i wypoczynek.

•    Przed snem nie sięgaj po alkohol! Trunki alkoholowe mogą spowodować problemy z zaśnięciem i zwiększają ryzyko nieprzespanej nocy. Zamiast napojów alkoholowych, zażyj przed snem szklankę czystej, niegazowanej wody.

•    Przed snem nie podjadaj słonych przekąsek! Badania wykazują, że nadmierne spożycie soli może spowodować zatrzymanie się wody w organizmie. W skutek tego, istnieje możliwość zwiększenia ryzyka bezsenności, a także znaczne opuchnięcie ciała.

•    Warto pamiętać o prawidłowym, starannym zmyciu makijażu! Wielu naukowców i lekarzy z całego świata przestrzega kobiety przed zasypianiem z makeupem. Jeśli nie usuwasz makijażu z twarzy, albo robisz to niestarannie, a na twojej skórze zostają resztki kosmetyków kolorowych, wiedz, że taka czynność może być głównym powodem powstawania oznak zmęczenia na twojej buzi.

•    Przed snem nie oglądaj telewizji! Wiele osób decyduje się na ustawienie w swojej sypialni telewizora, przez co codziennie przed snem odbywa się rytuał oglądania nocnych filmów. Takie działanie powoduje nadmierne pobudzenie ludzkiego mózgu, w skutek czego zaśnięcie przychodzi nam z trudnością.

•    W chłodne dni śpij w skarpetach! Stopy to część ciała, której towarzyszy najmniejsze ukrwienie. Podczas chłodnych wieczorów, ciało ludzkie automatycznie zacznie poruszać się w celu ogrzania się (nawet podczas snu). Może to powodować częste budzenie się i problemy z zaśnięciem.

Sprawdź również:  Na jakie dolegliwości dobra jest herbata

•    Pamiętaj o tym, że w sypialni nie powinno być też zbyt gorąco! Wiele osób, podczas chłodnych pór roku, nagrzewa pomieszczenie do kolosalnych temperatur. Pamiętaj o tym, że temperatura w sypialni nie powinna przekraczać 18 stopni C.

Mogą Cię zainteresować

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *