Normalna skóra twarzy. Jak pielęgnować ten ideał cery?

Normalna skóra twarzy to ideał, który każdy pragnie. Niestety ten typ cery ma najmniejsza ilość osób. Jeśli z natury Twoja skóra lubi się przetłuszczać lub wysuszać, nie uzyskasz cery normalnej. Z kolei, gdy jesteś szczęśliwym posiadaczem skóry normalnej, zrób wszystko, aby tak zostało zawsze. Pomogą Ci w tym wskazówki pielęgnacyjne oraz przykładowe kosmetyki z marki Garnier!

Dlaczego normalna skóra jest tak pożądanym ideałem?

Określenie ‘’normalna’’ wcale nie przemawia za tym, że ten typ skóry jest czymś nadzwyczajnym. Z drugiej strony, skoro ‘’normalna’’, to zapewne posiada ją większość z nas. Nie dajmy jednak zwieść się pozorom. Otóż normalną cerę posiadają nieliczni, a Ci którym do niej daleko oddaliby za nią naprawdę wiele. Dlaczego? Oto niepodważalne powody:

 • skóra normalna jest gładka i miękka
 • zdolność przyswajania i wykorzystywania dostarczanej wody jest maksymalna, dzięki temu cera jest promienna i nawilżona
 • brak podatności na przesuszanie się i przetłuszczanie
 • odporność na infekcje i czynniki zewnętrzne (warunki atmosferyczne, zanieczyszczenia)
 • brak możliwości na pojawienie się trądziku
 • niewidoczność rozszerzonych porów

Normalny typ skóry jest uwarunkowany genetycznie

Niestety normalną skórę ma niewiele osób. Ci szczęśliwcy mają to zakodowane w swoich genach. Jeśli z natury posiadasz cerę skłonną do przesuszania się  lub przetłuszczania, niestety nie zyskasz skóry idealnie matowej i miękkiej. Normalny typ twarzy musi być uwarunkowany genetycznie. Z drugiej strony nie jest prawdą, że o normalną skórę nie należy dbać. Przeciwnie, ważne jest by zagwarantować jej odpowiednią pielęgnację, która zachowa tą nieskazitelność na długo i bez zmian. Brak prawidłowej troski może szybko doprowadzić do tego, że cera stanie się wrażliwa, sucha lub tłusta.

Pielęgnacja normalnej skóry twarzy

 1. Wybieraj kosmetyki przeznaczone dla skóry normalnej. Stosowanie produktów do innego typu cery lub dedykowane do walki z konkretnym problemem/schorzeniem (np. trądzikiem lub przebarwieniami) może zaburzyć równowagę skóry. Dobrej jakości produkty znajdziesz w ofercie kosmetyków dla skóry normalnej Garnier.
 2. Nawilżaj skórę dobrymi kremami do twarzy. Cenne dla cery normalnej są nawilżające i odżywcze. Możesz również zaopatrzyć się w regenerujący lub ochronny. Pamiętaj jednak, aby bez względu na typ kremu, zapewniał Cię on o właściwym nawilżaniu. Szukaj w nim humektantów, czyli składników nawadniających, np. gliceryny, aloesu, miodu, panthenolu, kwasu hialuronowego, wyciągów z owoców, ziół, i olejków.
 3. Delikatnie obchodź się ze swoją skórą. Pozbądź się wszelkich nawyków, które sprawiają, że cera traktowana jest agresywnie. W tym celu do demakijażu wybierz płyn micelarny, który nie wymaga zastosowania wody i tarcia; gruboziarniste peelingi zastąp drobnoziarnistymi lub enzymatycznymi; oraz unikaj mocnego pocierania i drapania się po skórze.
 4. Normalna skóra jest nieskazitelna. Nie musisz zatem aplikować na nią ciężkich i silnie matujących podkładów. Wybierz delikatny Krem BB Garnier dla skóry normalnej. Jeśli na twarzy pojawią się pojedyncze niedoskonałości, zakryj je kamuflażem lub korektorem, na który spokojnie możesz nanieść Krem BB. Kosmetyk ten nawilża, wyrównuje koloryt, chroni przed słońcem i dodaje skórze blasku.
 5. Unikaj kosmetyków, których skład jest bardzo długi. Są one najprawdopodobniej składowiskiem wszelkich szkodliwych składników (barwników, konserwantów, substancji zapachowych), które nie przyczynią się do pielęgnacji skóry. Sięgaj po jak najbardziej naturalne kosmetyki. Zwróć również uwagę, aby nie zawierały alkoholu. Składnik ten bardzo często znajduje się w tonikach i myjących żelach. Dodatkowo cenne są produkty nie wymagające zastosowania wody, która jest twarda i wysusza podobnie jak alkohol. Z tego względu warto zamienić mleczka do demakijażu na płyny micelarne pozbawione alkoholu i nie wymagające użycia wody.

Mogą Cię zainteresować

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *