Rzucanie palenia? To możliwe!

Rzucanie Palenia – Im wcześniej tym lepiej. Już sama decyzja o podjęciu próby rzucania palenia jest krokiem do zwycięstwa. Teraz wystarczy wybrać metodę i stosować się do niej. Nie jest to łatwe, ale na pewno możliwe. Najważniejsze jest psychiczne nastawienie. Warto więc pamiętać o korzyściach, jakie odniesiemy po rzuceniu palenia. Jeśli nie przekonuje nas lepsze zdrowie, ładniejsza skóra, przyjemniejszy oddech, to może wpływ na to będzie miał cięższy portfel. Sama świadomość, że za jeden miesiąc niepalenia możemy kupić sobie markowe jeansy, a po roku pojechać na wymarzoną wycieczkę pod palmy, jest budująca. Warto o tym tylko pamiętać.

Jak złagodzić objawy rzucenia palenia?

Samo rzucenie palenia nie jest trudne. Trudne natomiast jest wytrzymanie objawów, jakie daje nam nasz organizm, gdy oczyszcza się z nikotyny. Dlatego warto sięgnąć wtedy po pomoc, jaką są specjalistyczne leki. Złagodzenie objawów znacznie ułatwia odzwyczajenie się psychiczne. Do wyboru mamy miedzy innymi środki z tzw. Nikotynowej Terapii Zastępczej. Są to leki w postaci gum, pastylek do ssania, plastrów, inhalatorów oraz sprayów i tabletek podjęzykowych. Podczas stosowania tych środków do organizmu wprowadzana jest niewielka ilość nikotyny, która łagodzi objawy odstawienia. Na początku stosuje się większą dawkę, by stopniowo ją zmniejszać, a w końcu całkowicie odstawić. Coraz popularniejsze stają się leki, które nie zawierają nikotyny, lecz cytyzynę, czyli substancję, która ma podobne działanie do nikotyny. Leczenie tą substancją trwa zwykle około 25 dni i jest bardzo skuteczne.

Pomocne sztuczki podczas rzucania palenia

Dla tych, którzy rzucają palenie często ta zmiana powoduje pewien efekt domina. Chęć odzyskania zdrowia, przestawienie się na zdrowszą dietę oraz uprawianie sportu, może być powodem do rzucenia lub jego następstwem. Dobrym sposobem jest z pewnością zastąpienie nałogu tytoniowego innym, lecz zdrowszym, jak właśnie sport czy dodatkowe zajęcie, nowe hobby. Warto w czasie rzucania palenia robić wszystko, by mieć zajęte ręce oraz czas.

Mogą Cię zainteresować

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *